خرید انواع خط چشم اورجینال با بهترین قیمت

هر چیزی که یک خانم باید درباره انواع خط چشم بداند

برای کسانی که قصد یادگیری آرایش صورت را دارند، کشیدن خط چشم همواره مشکل بزرگی بوده است. با وجود انواع خط چشم های موجود در بازار مانند ماژیکی، مایع، مویی، پودری و …، انتخاب مناسب ترین نوع آن نیز علاوه بر حالت چشم ها، به مهارت شما نیز بستگی دارد. بنابراین اگر شخصی مبتدی باشید، قبل از خرید آن باید بدانید که کدام یک از انواع خط چشم راحت تر کشیده می شوند. همچنین بسته به حالت چشمتان باید یکی از انواع آن را انتخاب کنید. پس اگر می خواهید بدانید که چه نوع خط چشمی چهره ای جذاب تر برای شما ایجاد می کند و یا چگونه می توانید به آسان ترین روش ممکن در این کار حرفه ای شوید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

خط چشم چیست؟

خط چشم یکی از اقلام آرایشی است که می توان به کمک آن رنگ را به نواحی اطراف چشم اعمال کرد، که این کار باعث برجسته تر شدن زیبایی های چشم می شود. خط چشم ها باعث نمایان تر شدن پلک ها و نیز تغییر در حالت چشم ها می گردند. در واقع شما می توانید به کمک انواع خط چشم تغییر عمده ای در ظاهر نهایی آرایش خود ایجاد کنید. آن ها حاوی ترکیباتی هستند که رنگ را به نقاطی که به آن ها نیاز است، به طور دقیق و کنترل شده اعمال می کنند. ترکیبات موجود در انواع خط چشم همیشه مورد ارزیابی کامل قرار می گیرند تا باعث ایجاد هیچگونه حساسیتی در نواحی اطراف چشم نگردند.

 تاریخچه خط چشم

احتمالا اگر بدانید که آرایش چشم و به ویژه استفاده از خط چشم از 12 هزار سال پیش در میان مردمان مصر باستان و بین النهرین رایج بوده است، شگفت زده خواهید شد. در آن زمان استفاده از انواع خط چشم برای پنهان کردن چین و چروک های اطراف چشم و نشانه های پیری در میان مردان و زنان ثروتمند مصری متداول بود. با این حال استفاده از این محصول تنها مختص طبقه ثروتمند نبوده و به میان قبایل فقیرنشین هم رسوخ کرد. این رسوخ تا جایی پیشرفت کرد که خط چشم به نمادی برای عظمت و قدرت خدایان مصری تبدیل شد. با این حال افول مصر باستان سبب شد استفاده از انواع خط چشم برای سال ها به فراموشی سپرده شود.

انواع خط چشم

این افول تا دهه 1920 ادامه داشت. در آن سال ها هالیوود با قدرت در حال پیشرفت بود و زنان می خواستند که هر چیزی را برای شبیه شدن به هنرمند محبوب خود امتحان کنند. اینجا بود که نسل جدید انواع خط چشم متولد شدند. در دهه 1970 خط چشم ها دیگر به یکی از زبان های مد جدید تبدیل شده و در میان اهل هنر شهرت خاصی پیدا کرده بودند. حالا دیگر راه های زیادی برای استفاده از آن وجود داشت که هر کسی از عهده انجام آن بر نمی آمد. امروز استفاده از انواع خط چشم در میان همه گروه های مردم رایج شده است. تنوع مدل ها و راه های استفاده از آن به قدری بالا رفته که افراد می توانند هر روز خود را با یک خط چشم جدید سپری کنند.

ترکیبات انواع خط چشم

به طور دقیق نمی توان گفت که همه انواع خط چشم از ترکیبات یکسانی ساخته شده اند، اما استفاده از برخی ترکیبات برای ساخت خط چشم ضروری هستند. سازندگان این محصول آرایشی مهم هیچگاه راز خود را برملا نکرده و ترکیبات استفاده شده را به طور کامل بیان نمی کنند. با توجه به اینکه خط چشم در انواع مدادی، مایع، سرمه ای و ژلاتینی عرضه می شود، فرمول های متعددی برای ساخت آن ها وجود دارد. خبر خوش این که قوانین سختگیرانه لحاظ شده برای ساخت مواد آرایشی، مواد سمی و خطرناک نظیر سرب را از لیست ترکیبات آن ها حذف کرده است.

فارغ از اینکه از چه نوع خط چشمی استفاده می کنید، می توانید ماده ورقه کننده، غلیظ کننده و رنگدانه ها را در آن ها پیدا کنید. ماده ورقه کننده به منظور سهولت در کشیدن انواع خط چشم اضافه می شود. این ماده باعث می شود که خوابیدن خط چشم روی چشمان شما راحت تر شده و مثل یک ورقه پوشش زیبایی شما را تکمیل کند. ماده غلیظ کننده نیز همان چیزی است که هویت آن را تکمیل می کند. اگر از این ماده برای ساخت انواع خط چشم استفاده نشود میان یک جوهر سیاه با آن ها تفاوتی وجود ندارد. این ماده باعث حجم دهی و ایجاد بافت در آن ها می شود. برای ایجاد رنگ در انواع خط چشم نیز از رنگدانه های مختلف استفاده می شود. این رنگدانه ها ضرری برای پوست نداشته و تا حدی باعث ماندگاری و غلظت خط چشم نیز می شوند.

انواع خط چشم

انواع خط چشم از نظر شکل:

انواع خط چشم ها در دنیای امروز شکل ها و تنوع فراوانی دارند که هرکس می تواند مطابق با سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب کند. هر کدام از آن ها از لحاظ ماندگاری و ظرافت خطی که بر روی چشم باقی می گذارند، با هم فرق می کنند. در ادامه به معرفی انواع خط چشم خواهیم پرداخت.

1- خط چشم مدادی پودری

ماده اصلی سازنده مداد چشم پودری چوب است. این محصول از نظر ظاهری شبیه به مدادی است که برای نوشتن بر روی کاغذ استفاده می شود. با این حال مواد به کار رفته در آن برای استفاده در ناحیه حساسی مانند چشم مناسب سازی شده اند. انواع خط چشم پودری عموماً به صورت سایه های مات و تیره عرضه می شوند.. تیز کردن این نوع خط چشم ها مشابه مدادهای عادی است. با این حال به نظر می رسد که استفاده از آن ها به نسبت انواع دیگر خط چشم کمی سخت تر است. اما می توانید تا حد زیادی روی ماندگاری این نوع آن ها حساب باز کنید و خط های رنگی متنوعی با استفاده از این نوع مدادها بکشید.

انواع خط چشم

2- خط چشم مدادی مومی یا واکسی

خط چشم های مدادی مومی یا واکسی مدادهای نرمتری نسبت به انواع پودری هستند زیرا در ساخت آن ها از موم یا شمع به عنوان ماده اصلی استفاده شده است. این نوع از مدادها می توانند تنوع بیشتری از سایه ها را به وجود آورند. این مدادها به سادگی ایجاد لکه می­کنند و می­توانند چشمان شما را با جلوه هایی دود مانند تزیین نمایند. برای تیز کردن این نوع از مدادها هم می توانید از یک مداد تراش استفاده کنید. انواع خط چشم های مومی ماندگاری زیادی دارند و می توانند به عنوان پایه سایه چشم نیز استفاده شوند.

انواع خط چشم

3- خط چشم سرمه ای

منظور از عبارت سرمه ای رنگ این خط چشم نیست، بلکه به این دلیل که این خط چشم از سرمه ساخته شده، این نام را به خود گرفته است. خط چشم های سرمه ای خط چشم هایی هستند که از یک پودر نرم ساخته می شوند. به طور عمده این نوع خط چشم ها در رنگ های تیره یافت شده و بیشتر برای سیاه کردن یا ایجاد لکه استفاده می شوند. با استفاده از این خط چشم می توان به سادگی سایه های تیره دود مانند را در اطراف چشم ایجاد کرد. به علاوه پاک کردن خط چشم سرمه ای نسبت به سایر انواع خط چشم ساده تر است.

انواع خط چشم

4- خط چشم ژله ای

خط چشم های ژلاتینی بسیار نرم هستند و از نظر ثبات شبیه به هر ماده ژله ای دیگر هستند. ثبات و استحکام انواع خط چشم ژله ای بین خط چشم های مدادی و خط چشم های مایع قرار گرفته و بیشتر آن ها ضد آب هستند. در واقع ماندگاری آن ها بیشتر از خط چشم مایع و کمتر از مداد چشم است. عموماً انواع خط چشم های ژله ای درون یک ظرف کوچک قرار گرفته اند و با استفاده از یک قلم موی مخصوص، می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. شما می توانید از انواع خط چشم ژله ای برای کشیدن خطوط بسیار دقیق در پشت چشم استفاده کنید، زیرا با استفاده از قلم موی آن می توانید انواع خط های باریک و کلفت را کشیده و حتی پس از رسم کامل خط چشم، تغییرات دلخواه خود را در شکل نهایی آن ایجاد کنید.

انواع خط چشم

5- خط چشم مایع مویی

حالت فیزیکی و ثبات خط چشم های مایع مشابه تمام مایعات موجود در جهان است. قلم موی این نوع از خط چشم ها معمولا در بسته بندی موجود بوده و همراه با آن به فروش می رسد. انواع خط چشم های مایع را می توانید در هر رنگ و یا میزان درخشندگی دلخواه پیدا کنید. به کمک قلم موی آن می توانید کیفیت خط کشیده شده را بالا برده و تا حد امکان آن را نازک و زیبا کنید. با این حال استفاده از انواع خط چشم مایع ممکن است برای افراد مبتدی بسیار دشوار باشد، زیرا خط چشم های مایع پس از کشیده شدن بر روی صورت خیس هستند و زمان نسبتاً زیادی برای خشک شدن آن ها لازم است. به همین خاطر ممکن است در نقاطی که مورد نظر ما نیست، ایجاد لکه کند.

انواع خط چشم

6- خط چشم ماژیکی

به عنوان مثال برای کشیدن انواع خط چشم پایه که ساده ترین نوع است، باید سه نقطه ایجاد کرده و آنها را به هم وصل کنید. این ساده ترین راهی است که می توانید خط چشم بکشید. برای این کار بهتر است که از خط چشم مایع استفاده کنید. هرچند که شما می توانید این روش را با استفاده از سایر انواع خط چشم هم انجام دهید. در هنگام اتصال نقاط به یکدیگر مستقیما به آینه نگاه کنید و هر چند وقت یک بار به پایین نگاه کرده و خط چشم خود را کنترل کنید.

انواع خط چشم

برای کشیدن خط چشم دم دار یکی از ساده ترین روش ها استفاده از چسب هایی است که انجام این کار را برای ما به قدر آب خوردن آسان می کنند. با استفاده از این چسب ها می توانید به خوبی زوایای تیز را ایجاد کنید. برای خط چشم های دم دار خط چشم های ژلاتینی یا نمونه های مایع با نوک نمدی پیشنهاد می شود.

خط چشم گربه ای نیز یکی از پرطرفدارترین مدل های خط چشم است. ساده ترین ترفند برای کشیدن این خط چشم محبوب استفاده از یک خط باریک در بالا و پایین چشم است. پس از رسم این خطوط باریک با استفاده از خط چشم های ماژیکی یک دم زیبا در انتهای چشم رسم کنید تا دو قسمت خط چشم را به یکدیگر وصل کند. اگر با تمرین در کشیدن خط چشم گربه ای حرفه ای شده اید استفاده از خط چشم های مایع یا ژله ای را برای این کار امتحان کنید.

انواع خط چشم

چهار گام برای کشیدن انواع خط چشم

کشیدن انواع خط چشم تنها با پیمودن چهار گام کاری بسیار ساده است. با استفاده از این چهار گام شما می توانید کشیدن پیچیده ترین مدل های خط چشم را به ساده ترین کار تبدیل کنید. این راهنمای گام به گام می تواند یک دستورالعمل عالی برای مبتدیانی باشد که خط چشم جزیی از آرایش روزمره شان نیست. فراموش نکنید که اشتباهات شما در هنگام کشیدن انواع خط چشم جبران ناپذیر نیست. هر لحظه ای که از نتیجه کارتان ناراضی بود تا قبل از خشک شدن آن کمی پنبه آغشته به کرم مرطوب کننده را به آرامی روی چشمان خود بکشید و مجددا شانس خود را برای کشیدن یک خط چشم مرتب امتحان کنید.

1- پوست خود را به عقب بکشید.

با استفاده از انگشتان خود لبه های بیرونی مژه و پلک خود را بکشید تا چین و چروک های پوست شما باعث نشود که خط چشمتان دچار اعوجاج یا شکست شده و یکنواختی خود را از دست بدهد. اگر دارید از یک خط چشم مدادی استفاده می کنید، مطمئن شوید که نوک مداد را تیز کرده اید. پس از تیز کردن نوک مداد باید نوک آن را بر روی انگشت خود بکشید تا نرمتر شده و هنگام کشیدن خط چشم پوست حساس پشت چشم را اذیت نکند.

2- از درونی ترین قسمت شروع کنید.

باید کشیدن انواع خط چشم را از درونی ترین گوشه چشمتان آغاز کرده و به سمت لبه های بیرونی پلک حرکت کنید. این جهت را هم برای کشیدن خط چشم بر روی پلک بالایی و هم برای کشیدن خط چشم بر روی پلک پایینی باید حفظ نمایید.

3- دستتان را ثابت و پایدار نگه دارید.

شاید سخت ترین مرحله در کشیدن انواع خط چشم پایدار نگه داشتن دست باشد. اگر بتوانید دست خود را در طول این فرایند پایدار نگه داشته و از لرزش آن جلوگیری کنید، می توانید آن را به یک خط طبیعی که در امتداد مژه هایتان کشیده شده، تبدیل کنید. مراقب باشید که در حین کشیدن خط چشم یکنواختی آن را حفظ کرده و هیچ لکه یا شکستی ایجاد نکنید. اگر چنین اتفاقی افتاد می توانید به سادگی اشتباه خود را با استفاده از یک پاک کننده آرایش پاک کرده و فرایند را از ابتدا آغاز کنید. تمرین زیاد می تواند شما را در انجام این کار خبره کند.

انواع خط چشم

4- یک دم بکشید!

اگر می خواهید که خط چشم دم دار بکشید، باید کشیدن انواع خط چشم را تا پشت پلک ادامه دهید. حالا باید خط را به سمت بالا یا پایین، بسته به نوع خط چشمی که برای خود انتخاب کرده اید، قطع کنید. برای ساده تر شدن این کار می توانید کمی نوار چسب به کنار پلک خود بچسبانید و لبه های نوار را برای ایجاد یک دم دنبال کنید.

کدام یک از انواع خط چشم مناسب چشم شما است؟

خط چشم یکی از تاثیرگذارترین مواد آرایشی برای زیباتر کردن چهره است. اما باید بدانید که لزوماً هر مدل خط چشمی به چهره شما نمی آید. بعضی از انواع خط چشم ها چشمان شما را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهند و بعضی از آنها برای جلوه بیشتر باید با سایه چشم همراه شوند. بنابراین پیش از آنکه تصمیم بگیرید که بهترین خط چشم کدام است، باید خط چشمی را انتخاب کنید که نه تنها باعث می شود شما عالی و زیبا به نظر برسید، بلکه با آن احساس راحتی می کنید.

خط چشم مناسب افراد دارای چشم های درشت

برای این گونه افراد انواع خط چشم های پهن بهترین گزینه هستند. زیرا می توانند چشم را از حدی که هست ریزتر جلوه دهند. همچنین به چنین افرادی توصیه می شود که از خطوط سیاه در داخل چشم هم استفاده کنند. این کار باعث می شود که جلوه کوچک تر و گردتری به چشم داده شود.

انواع خط چشم

خط چشم مناسب افراد دارای چشم های بیرون زده

برای این گونه افراد استفاده از ترکیب انواع خط چشم پهن در پشت چشم با سایه چشم تیره بسیار مناسب است. این ترکیب تا حد زیادی بیرون آمدگی چشمان شما را می پوشاند و باعث تناسب بیشتر چشم با سایر اجزای صورت می شود.

انواع خط چشم

خط چشم مناسب افراد دارای چشم های ریز

نیاز اصلی این افراد درشت تر جلوه داده چشم است. کشیدن انواع خط چشم در بالا و پایین چشم باعث تامین این نیاز و زیباتر شدن چشمان شما می شود.

انواع خط چشم

خط چشم مناسب افراد دارای چشم های گود رفته

اطراف چشم های گود رفته به اندازه کافی سیاه هست، بنابراین بهتر است از سیاه کردن بیشتر آن خودداری کنید. این موضوع باعث می شود که چشمان شما ریزتر و گودتر به نظر برسند. برای اشخاص با چشم های گود رفته استفاده از انواع خط چشم های ظریف و باریک بسیار مناسب است. این نوع خط چشم اگر با یک سایه چشم روشن ترکیب شود جلوه زیباتری به چشمان شما می بخشد.

انواع خط چشم

خط چشم مناسب افراد دارای چشم های با فاصله

انواع خط چشم گوشه دار مناسب ترین گزینه برای این افراد است. کشیدن گوشه در ناحیه داخلی چشم باعث کمتر شدن فاصله بین چشم ها شده و می تواند به خوبی فاصله موجود را پوشش دهد.

انواع خط چشم

خط چشم مناسب افراد دارای چشم های نزدیک به هم

برخلاف کسانی که چشم های با فاصله دارند، کشیدن گوشه خط چشم از داخل چشم به شما توصیه نمی شود. بهتر است کشیدن آن را از نیمه آغاز کنید و روی دم و کشیدگی خط چشم بیشتر کار کنید. انواع خط چشم های امتداد یافته از وسط تا نقطه انتهایی چشم، فاصله چشمان شما را بیشتر خواهد کرد.

انواع خط چشم

خط چشم مناسب افراد دارای چشم های گرد

کشیدن خط بسیار باریک در نیمه ابتدایی و پهن کردن آهسته خط چشم باعث می شود که چشمان شما کشیده تر از آنچه هست به نظر برسند. اگر یک دم کوتاه در انتهای خط چشم اضافه کنید اتفاق بهتری در ترکیب آرایش شما خواهد افتاد.

انواع خط چشم

انواع روش های پاک کردن خط چشم

با توجه به اینکه کشیدن انواع خط چشم یکی از تکنیک های آرایشی است، اشتباه کردن در اوایل راه اجتناب ناپذیر است. برای افراد مبتدی رفع اشتباهات بدون دانستن روش های پاک کردن آن کار بسیار دشواری است. این موضوع برای افراد حرفه ای که قصد دارند مدل خط چشم خود را عوض کنند یا آرایش خود را پاک کنند نیز موضوعی حیاتی است. در ادامه سه روش ساده برای پاک کردن انواع خط چشم را به شما معرفی می کنیم تا بدون سیاه شدن اطراف چشم یا خراب شدن آرایشتان خط چشم خود را پاک کنید.

1- استفاده از پنبه آغشته به کرم مرطوب کننده

این روش برای زمانی مناسب است که می خواهید اشتباهات خود را در حین کشیدن خط چشم برطرف کنید. کرم مرطوب کننده یک شیر پاک کن ارزان قیمت است که بدون سیاه کردن اطراف چشم، انواع خط چشم را پاک می کند. البته این روش تنها تا قبل از خشک شدن آن کارآمد بوده و بعد از آن کل صورت شما را سیاه خواهد کرد! فراموش نکنید که برای جلوگیری از آسیب به چشمانتان حتما از کرم های مرطوب کننده بدون بو استفاده کنید و پنبه را خیلی محکم روی پلک نکشید. همچنین برای جلوگیری از سیاه شدن اطراف چشم از پنبه تمیز و سفید استفاده کنید.

2- استفاده از شامپو بچه

استفاده از شامپو بچه یکی از ایمن ترین و به صرفه ترین راه ها برای پاک کردن انواع آرایش چشم است. این روش بدون ایجاد سوزش و درد در چشمان شما خط چشمتان را پاک می کند. برای پاک کردن انواع خط چشم با استفاده از شامپو بچه چشمانتان را خیس کرده و آن را ماساژ دهید. نیازی نیست که کف زیادی روی چشمان شما ایجاد شود. پس از ماساژ آرام چشمتان را با آب ولرم شست و شو دهید. این روش برای پاکسازی موضعی مناسب نیست و اگر قصد استفاده از آن را دارید باید قید بقیه آرایشتان را نیز بزنید. اما این روش یک روش مطمئن برای پاک کردن خط چشم خشک شده است.

3- استفاده از پدهای پاک کننده آرایش چشم

پدهای پاک کننده آرایش چشم دارای قیمت های متنوعی هستند. اما برای پاک کردن انواع خط چشم نیازی به استفاده از نمونه های گران قیمت آن ندارید. البته اگر چشمانتان آسیب دیده یا حساس است بهتر است از مارک های معروف با قیمت کمی بالاتر استفاده کنید. استفاده از پد پاک کننده آرایش چشم برای اصلاح خط چشم خشک شده به کمکتان می آید.

سخن پایانی

امیدواریم با خواندن این مقاله پاسخ تمام سوال هایتان را در مورد خط چشم گرفته باشید. اگر سوالی بی پاسخ ماند خوشحال می شویم که با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید تا پاسخ آن را با شما به اشتراک بگذاریم. همچنین می توانید برای دریافت انواع مشاوره تخصصی با مشاوران ما در فروشگاه شمال مال تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا