زندگی ماشینی و مشغله‏‌های فراوان باعث شده بسیاری از مردم، برای لحظه لحظه ی زندگی خود برنامه ریزی فشرده و دقیقی داشته باشند. امروزه جامعه به درک بهتری از ارزش زمان دست یافته و دیگر صرف زمان‌ های طولانی در سفرهای درون شهری و حتی برون شهری به منظور تهیه اقلام مصرفی و کاربردی برای بسیاری از افراد اولویت خود را از دست داده است. اتلاف وقت در ترافیک، خستگی و صرف زمان زیاد برای یافتن کالای با کیفیت و البته با قیمت مناسب و … از مضرات عمده ی موجود در روشهای سنتی خرید می باشند.

هریک از عوامل مذکور به تنهایی قادرند باعث ترغیب و روی آوردن افراد جامعه از الگوهای قدیمی و نا‏کارآمد به سمت الگوی های نوین خرید شوند. در این بین توسعه روزافزون اینترنت در کشور و مشغله‏‌های فراوان مردم در زندگی از عوامل مهمِ تغییر در الگوی متداول خرید محسوب می شوند. امروزه دیگر کمتر کسی برای خرید، بدون تحقیق و بررسی دقیق اقدام می‏‌کند. ازاینرو هر روز به تعداد استفاده‏ کنندگان از سرویس‌های اینترنتی و اپلیکیشن های موبایل افزوده می‌‏‏شود.

مسلماً ترجیح غالب افراد جامعه بر این است که به جای گذران وقت در ترافیک و تحمل خستگی ناشی از پرسه زدن در بین فروشگاهها، با استفاده از روشهای نوین خرید در وقت خود صرفه جویی نموده و این زمان را صرف تفریح و لذت بردن از علایق شخصی و رفع خستگی‏‏‌های روزانه نمایند. از اینرو تعدادی از جوانان فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر کشور با تشکیل گروه شمال مال تصمیم گرفتند تا به نیازهای موجود در این عرصه پاسخ دهند.
گروه شمال مال با ایده های فراوان و هیجان انگیز، در مسیر توسعه و تبدیل شدن به مرجعی مورد اعتماد و آسان برای خرید اینترنتی کالا در کشور است. شمال مال به دنبال ارائه خدمات و کالاهای متنوع و ضروری از برندهای مختلف و معتبر می باشد.

 

چشم‌انداز و مأموریت شمال مال:

هدف ما در شمال مال تبدیل‌شدن به بزرگ‌ترین مرجع تجارت و انتخاب اول هر ایرانی برای خرید خدمات و محصولات از طریق اینترنت است. گروه شمال مال در تلاشی مستمر به دنبال بالابردن روزافزون کیفیت خرید مشتریان بوده و همواره تلاش می‏‌کند تا بهترین خدمات و کالاها را با بیشترین درصد تخفیف و پائین ترین قیمت ممکن ارائه نماید.