دوست داری تخفیف ویژه بگیری

تا ۲۵%

قیمت عالی – کیفیت بالا

لباس پسرانه

قیمت عالی – کیفیت بالا

لباس نوزادی

قیمت عالی – کیفیت بالا

انواع ست پسرانه

انواع ست دخترانه

خرید لباس بچه گانه:

خرید لباس بچه گانه همیشه چالش های خاص خود را به همراه دارد. در اینجا سعی داریم به شما کمک کنیم تا در هنگام خرید لباس بچه گانه راحت تر و درست تر تصمیم بگیرید. حتماً قبول دارید که خرید لباس مخصوصاً برای کودکان از آن دسته کارهایی است که  هم جذاب است و هم تا اندازه ای سخت. تصور کنید با کلی ذوق و شوق همراه کودک خردسال خود به فروشگاه رفته اید. اما فرزند دلبندتان آن روز حوصله همکاری با شما را ندارد. خوابش می آید، نق می زند، در پوشیدن و امتحان کردن لباس همکاری نمی کند. یا اصلاً سن فرزند شما به اندازه ای است که کاملاً همکاری هم می کند اما انتخابش با وضعیت مالی شما در آن لحظه هم خوانی ندارد و هزار و یک داستان دیگر.

جدای از موارد بالا، مشغله فراوان اکثر مردم، کمبود وقت و مسئله این روزهای جهان یعنی کرونا هم مزید بر علت شده تا خرید اینترنتی لباس بچه گانه نسبت به خرید سنتی آن در اولویت قرار گیرد. اما در این بین برای یک خرید خوب، مقرون به صرفه و خوشایند باید نکاتی را در نظر بگیرید که با هم بررسی می کنیم:

 

۱. به یاد داشته باشید بچه ها سریع رشد می کنند

مبنای خرید اکثر پدر مادرهای نسل قبل، موقع خرید لباس بچه گانه، انتخاب لباس هایی با یک یا دو سایز بزرگتر بود. هنوز هم برخی از والدین اینگونه عمل می کنند. اما راه بهتری هم هست. کافی است به یاد داشته باشید که بچه‌ها، مخصوصاً تا دو سال، خیلی سریع رشد می‌کنند. پس برای کودک خود در تعداد بالا و بصورت یکجا خرید نکنید. مخصوصاً برای بچه های زیر دو سال، آهسته و پیوسته و با توجه به رشد بچه، هر سه یا چهار ماه لباس های متناسب با رشد کودک خود را تهیه کنید. در این صورت هم از پوشاندن لباس های بزرگ و گشاد به بهانه رشد سریع، که واقعاً جلوه خوبی ندارد، جلوگیری می کنید و هم احتمال کوچک شدن لباس و بی استفاده شدن آن از بین می روند.

لباس بچه گانه

۲. خرید لباس بچه گانه با کیفیت

همزمان با رشد بچه ها، تحرک و فعالیت جسمی آنها نیز افزایش می یابد. مثلاً کودک حدوداً ۷ ماهه که چهار دست و پا حرکت می کند، طبیعتاً سر زانوهایش ساییده می شود. بچه های بالای یکسال هم که به دلیل جست و خیز زیاد معمولاً لباس هایشان عمر کوتاهی دارند. از طرف دیگر در فرآیند استقلال طلبی و تلاش برای انجام کارها به تنهایی، لباس خود را به دلایل مختلف مانند غذا خوردن یا در حین بازی، لک می کنند. در این بین شستشوی مداوم لباس ها نیز باعث فرسودگی آنها خواهد شد. از اینرو منطقی تر است که در هنگام خرید لباس بچه گانه به دنبال لباس‌های با کیفیت باشید.

خرید لباس بچه گانه با کیفیت

 

۳. به لطافت و نرمی لباس بچه اهمیت دهید

حتی بزرگسالان از لباس های ضخیم و خشن متنفرند چه برسد به بچه ها. اگر پارچه لباس کودک زبر باشد پوست حساس بچه ها را تحریک کرده و باعث سوزش و خارش خواهد شد. بنابراین از خرید لباس هایی که در ظاهر زیبا هستند اما باعث ایجاد حساسیت در پوست بچه شده و موجب خارش یا سوزش می شوند (مانند لباس هایی که از پارچه های زمخت یا براق دوخته شده اند، لباس های دارای زیپ، تور، گیپور و …)، خودداری کنید. در هنگام خرید لباس، مدل هایی را انتخاب کنید که از پارچه های لطیف نخی یا پنبه ای دوخته شده باشند زیرا با پوست بچه سازگار هستند.

خرید اینترنتی لباس بچه گانه ارزان و با کیفیت

 

۴. به راحتی فرزند خود اهمیت دهید

پیش از خرید لباس بچه گانه و نهایی کردن انتخاب، برای یک لحظه هم که شده، خود را جای فرزند خود تصور کنید. آیا اگر جای او بودید این لباس را می پوشیدید؟ پس دقت کنید لباسی را انتخاب کنید که پوشیدنش راحت باشد. حداقل موقع تعویض لباس، خودتان راحت ترید و با مقاومت کمتری از طرف بچه مواجه می شوید. لباس هایی که دارای سرشانه دکمه دار هستند و یا یقه آنها کشسان است را جایگزین لباس های یقه تنگ کنید تا سر بچه موقع تعویض لباس تحت فشار قرار نگیرد و باعث آزار او نشود. از انتخاب لباس های دارای دکمه های زیاد بپرهیزید تا سرعت تعویض لباس افزایش یافته و کودک کمتر احساس ناراحتی کند.

می توانید لباس های زیپ دار که سر زیپشان پارچه ای یا پلاستیکی است را امتحان کنید. شلوارهای کمر کش هم در بین سایر انواع شلوار دارای اولویت هستند. اگر هم قصد خرید سرهمی دارید یادتان باشد که شاید لازم باشد در طول شب، لباس بچه را عوض کنید. پس به این موضوع دقت کنید که پاهای بچه راحت از لباس خارج شود. اگر قصد خرید برای بچه های حدود ۴ سال به بالا را دارید، دقت کنید که کودک بتواند بدون نیاز به کمک بزرگترها آنرا بپوشد.

 

۵. به طراحی لباس بچه دقت کنید!

از نظر طراحی، هر نوع لباس بچه گانه ای مناسب هر سنی نیست چون برخی از طرح ها مخاطراتی را با خود به همراه دارند. معمولاً بچه های ۵ تا ۱۸ ماهه عادت به بلعیدن اجسام دارند. لذا در این بازه زمانی یا لباس هایی که دارای قطعات فلزی هستند و لباس های دکمه دار و زیپ دار نخرید و یا حواستان به محکم بودن دوخت دکمه ها و سایر قطعات دوخته شده به لباس باشد. چون ظاهر و رنگ قطعات و دکمه ها برای کودکان جذاب است و ممکن است آنها را ببلعند. اگر اصرار به خرید چنین لباس هایی دارید و یا گزینه ای غیر از چنین لباسی برای خرید ندارید، توصیه می کنیم هر از گاهی مخصوصاً قبل از پوشاندن لباس، از سفت بودن دوخت ها اطمینان حاصل کنید. همچنین حواستان به سر زیپ ها باشد. ترجیحاً اگر مجبورید لباس زیپ دار بخرید دقت کنید که سر زیپ پارچه ای باشد و نه فلزی.

همچنین از خرید لباس هایی که در بخش هایی، ریش ریش هستند به دلیل احتمال جویده شدن پرهیز کنید. لباس هایی که دارای بندهای بلند هستند نیز خطر پیچیده شدن دور گردن و خفگی را به همراه دارند. بهتر است شلوارهای کمرکش و لباس هایی با پارچه‌های کشی تهیه کنید.

 

۶. رنگ لباس بچه گانه

اگر انتظار دارید که فرزندتان مانند شما به تمیزی توجه داشته باشد و حواسش دائماً به لباسش باشد، سخت در اشتباهید. اگر نسبت به این موضوع حساس هستید، توصیه می کنیم به هنگام خرید لباس بچه، به سراغ رنگ های متمایل به تیره و طرح های شلوغ بروید تا لک لباس به راحتی و با یک نگاه مشخص نشود.

خرید اینترنتی لباس بچه گانه ارزان و با کیفیت

 

۷. برای لباس‎های روزمره بیش از اندازه هزینه نکنید!

شاهد این هستیم که این روزها خیلی ها به ست کردن لباس فرزندان خود بیش از حد اهمیت می دهند. با احترام به این افراد، اما واقعاً مهم نیست اگر لباس‎های قبلی با لباس‌های جدید ست نشوند. بابت این موضوع کسی شما را زیر سوال نمی برد. به جای خرید یک لباس بچه گانه برند خارجی می توان چند دست لباس بچه با کیفیت ایرانی خرید. چون لباس ها یا در اثر رشد کودک خیلی زود تنگ می شوند و یا در اثر شستشوی زیاد زیبایی خود را از دست می دهند. پس توصیه می کنیم برای کاربردهای روزانه و تهیه لباس بچه گانه منزلی خیلی هزینه نکنید.

 

۸. در هنگام خرید به فصل توجه کنید!

در هنگام خرید لباس بچه گانه به فصلی که در آن قرار دارید و یا از آن در حال عبور هستید دقت کنید. زمان خرید و فصل از چند جنبه اهمیت دارد. اول اینکه خرید لباس ‌های سبک برای فصل های سرد سال گزینه مناسبی نیستند و بالعکس. جنبه دومی که باید دقت کنید اینکه بچه ها در حال رشد هستند و در صورت عدم استفاده از لباس، برای سال بعد به احتمال زیاد اندازه نخواهند بود. مورد دیگر اینکه عمدتاً بچه ‌ها در فصل های پاییز و زمستان دو لایه لباس می‌پوشند. پس هنگام خرید بلوز، پلیور یا کاپشن که بچه در زیر آنها یک لایه لباس دیگر پوشیده، لااقل یک سایز بزرگتر انتخاب کنید تا هم کودکتان در آن راحت باشد و هم اینکه بتواند حداقل دو سال از آن استفاده کند.

 

۹. در هنگام خرید لباس بچه به راهنمای اندازه دقت کنید

تجربه نشان داده شرکت های تولید لباس بچه گانه از شماره ها و سایزبندی متفاوتی نسبت به یکدیگر استفاده می کنند. پس همیشه و قبل از خرید به جداول راهنمای اندازه دقت کنید و آن را با اندازه فرزند خود مقایسه کنید.

 

۱۰. از سایز فرزند خود مطمئن نیستید؟

اگر علیرغم توجه به اندازه های ثبت شده در جدول سایز، بین دو سایز مردد هستید، توصیه می کنیم یک سایز بزرگ تر را انتخاب کنید. چون لباس کمی گشادتر نهایتاً پس از چند هفته اندازه خواهند شد و بهتر از آن است که فرزند شما در آن احساس راحتی نداشته باشد.

 

۱۱. اگر قصد خرید هدیه دارید!

اگر تصمیم به خرید لباس بچه به عنوان هدیه دارید سعی کنید ضمن در نظر گرفتن سن کودک، از بین لباس های منزلی مثل تی شرت، شلوارک و یا ست های منزلی زیبا انتخاب کنید. چون هم آزاد تر هستند و احتمال اینکه در سایز به مشکل بر بخورید کمتر است و هم اینکه این نوع لباس های بچه گانه راحت ترند. ضمن اینکه همیشه مد هستند.

 

۱۲. خرید اینترنتی لباس بچه گانه ارزان!

همیشه سعی کنید حواستان به لباس های بچه گانه ای که تخفیف خورده اند باشد. توصیه می کنیم در مواقع حراج، علاوه بر رفع نیاز فعلی، لباس هایی با ابعاد یک یا دو سایز بزرگتر از سن فعلی فرزند خود، بخرید. مثلاً اگر سن فرزند شما یکسال است، لباس هایی که اندازه آنها مناسب یک بچه دوذساله است انتخاب کنید. با این کار ضمن تقبل هزینه کمتر و بهره مندی از یک تخفیف خوب و ارزشمند، با توجه به سن کودک خود لباس‌هایی با قیمت عالی و مناسب فصل مشابه در سال بعد تهیه نموده اید.

 

یک توصیه:

شاید در اطراف خود کسانی را سراغ داشته باشید که معتقدند لباس نو پیش از اولین استفاده نیازی به شستشو ندارد. اگر خود شما هم چنین تفکری دارید توصیه می کنیم که لااقل این موضوع را در مورد کودک یا کودکان خردسال خود به کلی فراموش کنید. بر فرض لباس بچه گانه نو، عاری از هر نوع آلودگی باشد. اما از آنجاییکه پوست نوزادان و کودکان بسیار حساس است ممکن است در اثر تماس با ماده ای شیمیایی یا معطر که از کارخانه بر روی الیاف لباس بچه جا مانده، تحریک شود. از سوی دیگر آهار لباس بچه نیز به تنهایی می تواند موجب ایجاد حساسیت های پوستی و حتی اگزما شود. پس برای اینکه دچار چنین مشکلاتی نشوید، لطفاً پس از خرید لباس بچه و پیش از اولین استفاده، حتماً آن را با استفاده از مواد شوینده مخصوص لباس بچه گانه بشوئید.

non facilisis eget libero vulputate, et, اسکرول به بالا